Kochani Parafianie, Goście i Przyjaciele Wszystkich Świętych w tej radości paschalnej my duszpasterze życzymy Wam spotkania przy pustym grobie ze Zmartwychwstałym Panem Jezusem. Niech zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią, grzechem i szatanem będzie dla nas źródłem radości i miłości, a także umocnieniem naszej wiary w codziennym świadectwie życia. Radosnego Alleluja!

 1. Bóg zapłać:
 • Ks. Łukaszowi, kościelnym panom Łukaszowi i Karolowi oraz wszystkim, którzy wsparli i pomogli w przygotowaniu tegorocznego Grobu i Ciemnicy
 • uczestnikom Triduum oraz zaangażowanym Policjantom, Straży Miejskiej, Strażakom, Braciom Kurkowym, harcerzom, ministrantom, zespołowi i chórowi Tutti Santi, panom kościelnym i organistom, niosącym sztandary, panom od baldachimu i prowadzenia kapłanów, Harcerskiej Orkiestrze.

 

 1. Dzisiaj w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego
 • Msze święte o godz. 6:00 (z procesją), 9:00, 10:00 (Pierzchno), 10:30, 12:00, 15:00 (z Koronką), 18:00. NIE MA MSZY o godz. 7:30

 

 1. W poniedziałek wielkanocny Msze święte o godz. 7:30, 9:00, 10:00 (Pierzchno), 10:30, 12:00 i 18:00. Tego dnia modlimy się za WT, szkoły katolickie i za KUL oraz pospieszymy z pomocą materialną na utrzymanie tych uczelni.

 

 

 1. Biuro parafialne będzie czynne we wtorek od 16:00 do 17:30 oraz w piątek od godz. 9:30 do 11:00.

 

 1. Spotkania duszpasterskie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII w piątek 26 kwietnia w domu parafialnym. Spotkanie w dwóch grupach (pierwsza o godz. 17:30 a druga o godz. 18:30) podział można sprawdzić na fb dla bierzmowanych.
 1. Jeszcze przez okres wielkanocny można przekazać Dobrowolną Daninę Kościelną z ofiarami na nasz kościół do skarbon lub podczas składki. Za przekazaną pomoc materialną BÓG zapłać.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem 5 minut z Bogiem oraz kwietniowy Miesięcznik Parafialny.

 

 1. Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia:
 • w naszym kościele gościć będziemy relikwie bł. Siostry Marty Wieckiej, Siostry Miłosierdzia, szczególnie zatroskanej o dobro rodzin, które w tym roku peregrynują po Prowincji Chełmińsko-Poznańskiej Sióstr Miłosierdzia. Tego dnia homilie związane z bł. Siostrą Martą wygłosi Ks. Jacek Wachowiak, Dyrektor Prowincji
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego i dodatkowa Msza o godz. 15:00 w intencji osób zaangażowanych w dzieła Caritas, Dobrodziejów i otrzymujących pomoc a także za jubilatów zakończona namaszczeniem olejami św. Szarbela.
 • Zbiórka do puszek przed kościołem na Caritas.

 

 1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Anna Ratajczak z Kórnika oraz śp. Krystyna Łasinska z Kórnika, której Msza pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek w kościele św. Wawrzyńca w Zaniemyślu o godz. 12:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

Słowo na dziś      

Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli oni obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu.   

Ewangelia według św. Jana