1. Kalendarz liturgiczny
 • poniedziałek – św. Franciszki Rzymianki

 1. Zapraszam na spotkania duszpasterskie
 • Młodzież do Wspólnoty face2face w środę o godz. 19:00
 • Wszystkich do Wspólnoty Bogu Bliscy w czwartek o godz. 19:00

 

 1. Nabożeństwa wielkopostne
 • Droga krzyżowa w piątek
  – dla wszystkich prowadzi Wspólnota Żywego Różańca o godz 9:00 i 17:30 a dla dzieci o 16:30

– w kaplicy św. Stanisława o godz. 18:00

 • Gorzkie Żale w niedzielę
  – dla wszystkich o godz 15:00 a po Msza święta
  – w kaplicy św. Stanisława po Mszy o godz. 10:00.

 

 1. Dzisiaj
 • Rozpoczęliśmy Kwadrans Duchowy na Wielki Post z s. Faustyną o spowiedzi a za tydzień Kwadrans ze św. Janem Marią Vianey o grzechu pychy i cnocie pokory, zapraszam w soboty na godz. 17:45  
 • Zbiórka do puszek na dzieło pomocy misjonarzom Ad Gentes, dziękuję za dar serca
 • Młodzież ze Wspólnoty face2face zaprasza nas dzisiaj i za tydzień do włączenia się w młodzieżową inicjatywę wielkopostną Woreczek ryżu, który dzisiaj stanie się dla nas okazją do ofiarowania jałmużny a w danym dniu podjętego post wraz z modlitwą będzie naszym darem serca dla Marcina.

 

 1. W najbliższym tygodniu
 • Msza święta z nowenną za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej w środę o godz. 18:00

 

 1. Zapraszamy na:
 • Konkurs na Rodzinną Palmę Wielkanocną organizowany przez naszą Parafię pw. Wszystkich Świętych w Kórniku, kartę zgłoszeniową odbieramy w zakrystii a regulamin w gablocie i w Internecie na parafialnym fb i stronie: parafiawszystkich.pl
 • Ekstremalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się w piątek 3 kwietnia o godz. 20:00 w Parafii pw. MB Królowej Rodzin w Borówcu a zakończy się w Parafii pw. św. Mikołaja w Mosinie, szczegóły na naszym parafialnym fb i w gablocie
 • Warsztaty z nadziei z Maryją dla rodziców, opiekunów, wychowawców podczas których podejmowane będą zagadnienia: o błędach w koncepcjach wychowawczych, o tym jak myślą, a raczej nie myślą tylko czują nastolatki, jak uporać się z poczuciem winy lub żalem wobec dzieci i rodziców a także poprawa komunikacji i relacji z dziećmi. Zapraszam już w sobotę 21 marca od godz. 11:00 do 14:30 do domu parafialnego, więcej na parafialnym fb.
 1. Biuro parafialne czynne od godz. 16:00 do 17:30 w poniedziałek oraz we wtorek (tylko dla narzeczonych), w piątek czynne od 9:30 do 11:00.
 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki oraz marcowy Miesięcznik Parafialny.
 1. Parafialny Zespół Caritas
 • prosi o pomoc w zbiórce żywności trwałej i środków czystości dla potrzebujących z naszej parafii: zabierzmy do napełnienia tytki z kosza przy św. Antonim, które przynosimy do 5. niedzieli Wielkiego Postu, czyli do 29 marca.

 

 1. W czasie Wielkiego Postu czeka naszą Parafię uregulowanie Daniny Diecezjalnej, która będzie przeznaczona na potrzeby diecezjalne oraz naszego kościoła. Wszystkich pragnących złożyć ofiarę proszę o zabranie ze sobą koperty, które proszę składać do wystawionej skarbony. Za wsparcie materialne bardzo dziękuję.

 

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

Słowo na dziś

To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie! Uczniowie, słysząc to, upadli na twarz i bardzo się zlękli.
A Jezus zbliżył się do nich, dotknął ich i rzekł:
"Wstańcie, nie lękajcie się!»

Ewangelia według św. Mateusza