1. Kalendarz liturgiczny
 • czwartek – św. Józefa Oblubieńca NMP
 1. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br., które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50. osób, informujemy że w naszej parafii:
 • uczestnicy Mszy świętej wchodzą tylko przez główne drzwi
 • podczas Mszy świętej może przebywać wewnątrz kościoła Wszystkich Świętych / kaplicy św. Stanisława jednorazowo maksymalnie do 50 osób. Dlatego jeśli zgromadzi się 50. wiernych zostaną drzwi zamknięte i pojawi się wywieszona informacja: TRWA MSZA ŚWIĘTA
 • w takiej sytuacji należy nie wchodzić do kościoła tylko uczestniczyć na zewnątrz (po zakończonej Mszy Świętej będzie okazaja do przyjęcia Komunii świetej) lub przyjść na następną Mszę świętą.
 • zostają zawieszone nabożeństwa Gorzkich Żali, Drogi krzyżowej oraz spotkania duszpasterskie w kościele, kaplicy i domu parafialnym
 • okazja do Spowiedzi świętej będzie na 15-20 minut przed Mszą świętą (za wyjątkiem Mszy: w niedzielę o godz. 10:30 i 15:00, w poniedziałek o godz. 7:00 (u sióstr) oraz przed Mszą pogrzebową, jubileuszami)
 • podczas Mszy, tak jak w każdą niedzielę, będą włączone głośniki na zewnątrz - prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości.
 1. Msze święte u Wszystkich Świętych w tygodniu:
 • Poniedziałek: godz. 7:00 (Siostry), 8:30, 18:00
 • Wtorek – sobota: godz. 7:00, 8:30, 18:00
 • Niedziela: 7:30, 9:00, 10:00 (Pierzchno), 10:30, 12:00, 15:00, 18:00
 • Msze pogrzebowe: po uzgodnieniu z rodziną

 

 

 1. W najbliższym tygodniu
 • Msza święta za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej w środę o godz. 18:00 w intencji ustania koronawirusa

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej jest Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki oraz marcowy Miesięcznik Parafialny.

 1. Odnośnie pytań Parafian dotyczącymi uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę, informuję że:
 • Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej: osobom w podeszłym wieku, osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.), dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, osobom, które czują obawę przed zarażeniem. Ksiądz Arcybiskup prosi, aby osoby starsze i chore unikały skupisk ludzkich natomiast osoby z objawami infekcji pozostały w domu.
 • Skorzystanie z dyspensy oznacza zatem, że nieobecność na Mszy niedzielnej do dnia 29 marca br. nie jest grzechem.
 • Nasz Pasterz prosi jednak, aby korzystający z dyspensy byli wierni osobistej i rodzinnej modlitwie oraz w miarę możliwości łączyli się duchowo ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe czy telewizyjne, o których więcej poniżej.
 1. Informacje w sprawie transmisji Mszy świętych:
 • Sobota: godz. 19.00 – TVP Poznań (fara poznańska)

 • Niedziela: godz. 7:00 – TVP 1, godz. 9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy, godz. 9:30 – Telewizja TRWAM, godz. 10.00 – Radio EMAUS (katedra poznańska), godz. 11.00 – TVP 1, godz. 13:00 – TVP POLONIA, godz. 19.00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

 • Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 7:00: z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach TVP1

 • Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – piątek, 20 marca 2020 r. godz. 20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouTube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www.episkopat.pl

 • Ponadto, transmisje Mszy Świętych będą dostępne za pośrednictwem innych telewizji, stacji radiowych oraz w Internecie. 

 

 1. Słowo Duszpasterza:
  Proszę Wszystkich Parafian i Przyjaciół o jedność w ciągu dnia na modlitwie porannej i wieczornej. Ponadto w tym wyjątkowym czasie podejmijmy post, szczególnie w piątek, oraz starajmy się modlić więcej w ciągu dnia w naszych domach. Zatrzymajmy się, aby wspólnie trwać w więzi duchowej o godz. 12:00 odmawiając modlitwę Anioł Pański, o godz. 15:00 modląc się Koronką do Miłosierdzia Bożego i odprawiając Drogę Krzyżową a o godz. 20:30 wspólnie w naszych rodzinach zjednoczmy się z kapłanami na modlitwie różańcowej odmawiając tajemnicę danego dnia, zakończmy dzień Apelem Jasnogórskim. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zgromadźmy się aby odśpiewać Gorzkie Żale. Ponadto niech w naszych oknach pojawi się wizerunek Matki Bożej (zachęcam do umieszczenia obrazu lub obrazka Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej) jako zewnętrzny znak, że w naszym domu podjęliśmy modlitwę. 
  Przy okazji modlitwy osobistej, małżeńskiej i rodzinnej w naszych domach zachęcam Was Wszystkich Kochani do wzbudzania intencji o ustanie koronawirusa a także, abyśmy do naszych modlitw dołączyli suplikacje i modlitwę jaką zanosimy w naszej świątyni przy cudownym wizerunku Matki Bożej Różańcowej Kórnickiej. Na koniec zachęcam, aby tak jak nasi Przodkowie, zapalić gromnice na początku naszej modlitwy. Kochana Siostro i Drogi Bracie prośmy wspólnie Boga o zmiłowanie nad nami i nad całym światem. Matko Boża Różańcowa Kórnicka chroń nas przed koronawirusem i módl się za nami.

Z darem modlitwy i z prośbą o ten dar
Proboszcz Grzegorz

Słowo na dziś                
Jeden sieje, a drugi zbiera

Ewangelia według św. Mateusza