Drukuj
  1. Kalendarz liturgiczny

 

  1. W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych, które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50. osób, informujemy że:
  1. Mobilne biuro parafialne funkcjonuje od ubiegłego tygodnia pod numerem telefonu 515371910 w następujące dni:

 

 

  1. Drodzy Parafianie i Przyjaciele

 

  1. Dobro modlitwy u Wszystkich Świętych

a) Msze święte w tygodniu:

 

 b) Uruchamiamy transmisję Mszy świętej z naszego kościoła

 

 c) Zachęcamy każdego dnia do wspólnej modlitwy rodzinnej w domach

 

  1. Dobro pomocy

 a) Parafia pw. Wszystkich Świętych

 b) Caritas Archidiecezji Poznańskiej

 c) Mocni w Duchu

https://www.youtube.com/watch?v=y9edmC1I-Nc&list=PL68BZk9-kmejVuBnbymj3rTC4Ikm5fpcH&index=5  

 

  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej są poprzednie numery: Przewodnika Katolickiego, Małego Przewodnika Katolickiego, Miesięcznika Parafialnego. Informuję, że najbliższe dwa numery Przewodnika Katolickiego nie ukażą się w wersji papierowej (więcej na stronie Przewodnika Katolickiego) również nie ukaże się kwietniowy numer Miesięcznika.

 

Kochana Siostro i Drogi Bracie prośmy wspólnie Boga o zmiłowanie nad nami i nad całym światem. Matko Boża Różańcowa Kórnicka chroń nas przed koronawirusem i módl się za nami.

 

Z darem modlitwy

i z prośbą o ten dar w niesieniu pomocy
Proboszcz Grzegorz

 

Słowo na dziś                

Czy ty wierzysz w Syna Człowieczego? (…)
On zaś odpowiedział: Wierzę, Panie! i oddał Mu pokłon.

Ewangelia według św. Jana

 

Słowo Duszpasterza

Kochana Siostro i Drogi Bracie zagrajmy w jednej Drużynie Miłości w #druzynamilosci  abyśmy praktykowali jedność modlitwy i pomocy w naszej codzienności…

            W miniony piątek otrzymałem zdjęcie od Proboszcza ks. Mateusza z Fary poznańskiej z naszymi Drogimi Księżmi Biskupami, którzy modlą się za Drużynę Strusia. Piękny gest jedności z tymi co na pierwszej linii działania. Kiedy wspólnie z Mamą modliłem się Drogą Krzyżową przygotowaną przez Wspólnotę Modlitewną Bogu Bliscy z Parafii pw. Wszystkich Świętych w Kórniku pomyślałem: Dobry Boże mój Ojcze skoro nasi Biskupi modlą się za Drużynę Strusia, to teraz czas na nas bo przecież modlimy się i pomagamy Drużynie Strusia i Wielu Wspaniałym Drużynom.  

            Pomyśl: co to znaczy dla Ciebie, że modlę się? Modlę się, czyli to może być moja Droga Krzyżowa, jedno Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Aniele Boży, czy też własnymi słowami: Panie Boże nasz Ojcze pomóż nam, Jezu ufam Tobie, Duchu Święty zmiłuj się nad nami lub: Matko Boża Różańcowa Kórnicka chroniąca przed koronawirusem módl się za... i powiedz za Kogo się modlisz.

            A teraz pomyśl: co to znaczy dla Ciebie pomagam? Pomagam Drugiemu Człowiekowi, który współpracuje z kolejnymi i nagle okazuje się, że obok nas jest wiele wyjątkowych Drużyn: Drużyn Medyków będących w szpitalach by leczyć chorych; Drużyn Strażaków jadących by ratować; Drużyn Żołnierzy poświęcających się dla drugiego człowieka; Drużyn Właścicieli restauracji i pizzerii, którzy przygotowują posiłki do szpitali; Drużyn Nauczycieli i Opiekunów pracujących dla dobra i wiedzy dzieci oraz młodzieży przedszkolnych, szkolnych, studentów, domów dziecka, ośrodkach wychowawczych i socjoterapeutycznych; Drużyn Wszystkich Fachów i Zawodów trwających na odcinkach powierzonych stanowisk; Drużyn Wolontariuszy docierających do seniorów z zakupami; Drużyn Odpowiedzialnych podejmujących decyzje na różnych szczeblach dla naszego życia i zdrowia; Drużyn Ludzi o dobrym sercu wspierających sąsiadów i różne inicjatywy; Drużyn Kibiców, którzy są ze swoim zespołem do końca;  Drużyn Rodziców zatroskanych o swoje pociechy; Drużyn Sióstr i Braci Zakonnych, którzy wspólnie z Drużyną Wiernych i Drużyną Kapłanów docierają z posiłkami i pomocą do bezdomnych, chorych i samotnych.

            Widzisz teraz Wszyscy potrzebujemy Twojej modlitwy i Twojej pomocy. Nie ma w okazywaniu dobra i pomocy lepszych i gorszych, cokolwiek sobie udowadniających. To jest potrzeba chwili, w której liczy się każdy z nas dla dobra Drugiego człowieka potrzebującego pomocy. Kochana Siostro i Drogi Bracie jeśli chcesz zagrajmy teraz Wspólnie w #druzynamilosci , która modli się i pomaga. Pomyślisz sobie dlaczego? Może dlatego, że w konkretnej Drużynie jest Twoja Mama, czy Tato albo Żona, Mąż, Babcia, Dziadek, Siostra, Brat, Wnuczka, Wnuk czy też Koleżanka, Kolega, Sąsiadka, Sąsiad, Przyjaciółka, Przyjaciel, Przełożony, Pracownik lub Ktoś kto daje lub czeka na Twoje dobro, pomoc, modlitwę, poświęcenie, miłość, czas, wiarę, telefon, miłosierdzie, słowo.

            Wierzę, że dzięki Tobie będzie budzić się i będzie ożywiana nadzieja, że wspólnie damy radę. Niech PAN BÓG Wam Wszystkim błogosławi na grę w jednej #druzynamilosci W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Każdego dnia przy Matce Bożej Różańcowej Kórnickiej o godz. 20:30 będziemy dziękować za każdą i za każdego z Was dzielącego się darem modlitwy i ofiarowaną pomocą poniższymi słowami modlitwy:

Matko Boża Kórnicka

w różańcu co słyniesz cudami

Ty, którą obraliśmy za Matkę i Królową, prosimy Cię,
wstawiaj się przed Bogiem za nami,

za naszą Ojczyzną, za sprawującymi władzę

i za pokoleniem młodych Polek i Polaków,

których teraźniejszość i przyszłość zawierzamy Twojej opiece.

Maryjo, która od wieków trwasz w tej świątyni,

przynosimy Tobie chorych, cierpiących,
samotnych i pogrążonych w rozpaczy

oraz tych, którzy odeszli od Boga.

Niech Twoja przemożna pomoc
przyniesie umocnienie wiary,
uzdrowienie duszy i ciała,
pomoże podjąć walkę z grzechem

i wyjedna potrzebne łaski dla wszystkich,

których polecamy Twemu wstawiennictwu.

Amen.

 

Z darem modlitwy

 i z prośbą o ten dar w niesieniu pomocy

pleban Grzegorz od Wszystkich Świętych w Kórniku